Меню розділа

Правила благоустрою PDF Друк

ПРАВИЛА  БЛАГОУСТРОЮ

та утримання території с. Рокосово

І.Утримання і прибирання сільських територій

1. Утримання вулиць, площ, мостів, тротуарів, скверів, дворів та інших територій здійснюється в порядку, який встановлений цим розділом Правил.

2.Території (земельні ділянки) , що знаходяться у власності, постійному користуванні, оренді (суборенді) юридичних та фізичних осіб утримуються і прибираються цими особами. Кожен власник, користувач чи орендар земельної ділянки повинен мати договір на вивезення побутових відходів, укладений з комунальним підприємством  чи іншою організацією, яка займається вивозом сміття. Зазначені особи повинні також прибирати придорожні канави, дороги, що прилягають до їх територій, до середини вулиці.

3. Об'єкти сільського благоустрою, що належать територіальній громаді села утримуються сільською радою. Для утримання об'єктів сільського благоустрою сільська рада на договірних засадах залучає комунальне підприємство, або підприємства та організації, що не перебувають у комунальній власності.

4. Прибирання територій, прилеглих до магазинів, кіосків, літніх майданчиків, пересувних об'єктів вуличної торгівлі здійснюють власники цих об'єктів на відстань 25 метрів по обидві сторони об'єкта торгівлі вздовж вулиці до її осьової лінії. Підтримання чистоти на прилеглих територіях до вказаних об'єктів провадиться як протягом всього робочого часу так і після закінчення роботи.

5. Водовідведення, прибирання водовідвідних канав, труб, дренажів, які призначені для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і дворів, підтримання їх в належному стані здійснюється підприємствами, орендарями, забудівниками та власниками будинків, в користуванні яких перебуває відповідна територія.

6. Урни для сміття встановлюють організації і громадяни на закріплених за ними територіях із розрахунку :

7. Заклади торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, та установи і організації - по одній урні біля кожного входу і виходу;

8. Об'єкти вуличної торгівлі - одна урна.

9. Урни повинні очищатись їх власниками в міру їх заповнення.

10. Сміття та інші побутові відходи повинно бути зібрано в спеціальні вуличні чи   дворові контейнери та вивезено у відповідності до укладених договорів на вивіз твердих побутових відходів.

          ІІ.Утримання елементів зовнішнього благоустрою                       

 1. Адміністрація підприємств, організацій, установ, будинковолодінь, орендарі,    забудівники,    власники    будинків,    керівники    торговельних організацій та інші власники зобов'язані утримувати в належному стані: прибудинкові   території;

 - фасади житлових, культурно-побутових, адміністративних, промислових і торгівельних та інших споруд;

- огорожі і паркани, спеціальні конструкції зовнішньої реклами, вивіски і вітрини, павільйони, кіоски, намети;

- ліхтарі   вуличного   освітлення,   стовпи,   мачти,   телефонні   шафи, трансформаторні будки і інше обладнання; скульптури, пам'ятники.

2. Розклеювання газет, плакатів, афіш, оголошень дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах.

3. Встановлення огорожі будівельних майданчиків в межах червоних ліній вулиць, на тротуарах, проїзній частині, газонах допускається з дозволу виконкому сільської ради.

ІІІ. Забороняється:

 1. Самовільно прокладати інженерні комунікації (підземні і наземні). Розвішувати дорожні знаки без погодження з державтоінспекцією, власником доріг.

2. Самовільно встановлювати малі архітектурні форми побутово-торгівельного призначення, спеціальні конструкції зовнішньої реклами.

3. Кидати будь-яке сміття, недопалки, папір на вулиці, тротуари, майданчики і інші місця загального користування.

4. Посипати сіллю тротуари, скидати сміття, болото, нечистоти, зруби льоду і забруднений сніг в оглядові, дощеприймальні колодязі, річки, ставки, інші водоймища, на газони, під дерева і кущі, на вулиці і тротуари.

5. Скидати будь-яке сміття, нечистоти, землю, будівельні та інші відходи на вулицях, пустирях, лісовій зоні, вздовж доріг, охоронній зоні водоймищ, на вільних територіях і у всіх інших не відведених для цього місцях.

6. Складати на вулицях та інших невідведених місцях будівельні матеріали, інші предмети.

7. Залишати на вулицях і подвір"ях невивезене сміття, нечистоти, болото, будіельні та інші відходи.

8. Розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах будівель, тощо, прикріплювати реклами, вітрини  і щити до решіток огорож. Самовільно розміщувати зовнішню рекламу.

9. Спалювати сміття, опале листя та інші відходи на вулицях, подвір'ях, в урнах, складати їх для тривалого зберігання.

10. Забруднювати   вулиці   й   інші   території   села  при   перевезенні автотранспортом сміття, сипких та інших матеріалів.

11. Утримувати  вантажні    автомобілі    на    вулицях    способом,    що унеможливлює або утруднює проїзд інших автомобілів.

12. Самовільно втручатися в електромережу зовнішнього освітлення села.

13. Використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням.

ІV. Відповідальність за порушення Правил благоустрою і утримання території с.Рокосово

„Відповідно до пункту 44 статті 26 закону „ Про місцеве самоврядування в Україні" за порушення „Правил благоустрою і утримання території с. Рокосово" накладаються штрафи, передбачені статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», а саме :

- самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, землі у невідведених для цього місцях.

Примітка : штрафи накладаються на посадових осіб організацій та громадян, що допустили порушення, а в разі неможливості їх виявлення на посадових осіб організацій, за якими закріплені ці території, після закінчення терміну припису про усунення виявлених порушень.