Повідомлення PDF Друк

         Інформуємо Вас, що 19 січня 2012 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності».

       У відповідності до цього Закону з 1 січня 2013 року вступає у дію система штрафів стосовно  Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушення законодавства під час планування і забудови територій, Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України або її територіальних органів, тощо.

Зокрема наводимо витяг з Закону:

"Стаття 96. Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва

        Порушення вимог  законодавства,  будівельних норм,  державних стандартів і правил  та  затверджених  проектних  рішень  під  час нового   будівництва,   реконструкції,  реставрації,  капітального ремонту об'єктів чи споруд - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до п'ятдесяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  та на посадових осіб - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення  про початок  виконання  зазначених робіт у випадках,  коли направлення такого   повідомлення   є   обов'язковим,   а   також  наведення недостовірних   даних   у   повідомленні   про  початок  виконання підготовчих робіт - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Виконання підготовчих робіт без реєстрації  декларації про початок  виконання  зазначених  робіт, якщо такі роботи не виконувалися  на  підставі  зареєстрованої  декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу  на  виконання  будівельних робіт,  а  також  наведення  недостовірних  даних у декларації про початок виконання підготовчих робіт - тягнуть за собою накладення  штрафу  від  ста  п'ятдесяти  до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Виконання будівельних  робіт  без  повідомлення  про  початок виконання зазначених робіт,  а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - тягнуть за  собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Виконання будівельних робіт без реєстрації декларації  про початок виконання   зазначених   робіт,   а   також   наведення недостовірних даних у такій декларації,  вчинені щодо  об'єктів  I категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання - тягне за собою накладення  штрафу  від  шестисот  до  семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Експлуатація об'єктів будівництва,   які   не   прийняті  в експлуатацію,  а також наведення недостовірних даних у  декларації про  готовність  об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів I категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         На сьогоднішній день неоподаткований мінімум становить 17 грн.

З огляду на це, з метою запобігання високих штрафів у сфері містобудування та забудови територій, пропонуємо Вам терміново вирішити питання щодо приведення документації на Ваші житлові будинки у відповідність вимогам чинного законодавства України.