БЕРЕЖІМО ПРИРОДУ! PDF Друк
Не купуйте першоцвіти!
 

В період з 1 лютого по 31 травня 2012 року проводиться загальнодержавна операція "Первоцвіт-2012".

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території України та здійснюються рейдові заходи у місцях продажу рідкісними видами ранньовесняних червонокнижних видів рослин.

Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами - так званими первоцвітами. Практично усі наші первоцвіти охороняються або Червоною Книгою України або регіональними Червоними списками, а деякі вже знаходяться на межі повного знищення. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види пролісків, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Згідно законодавства України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України „Про рослинний світ „Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України", та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

Однак, попри всі заборони, торгівля первоцвітами давно набула як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Починаючи від збору квітів до роздрібної торгівлі працює добре налагоджений ланцюг.

Ця операція проводиться в Україні щороку, але, тим не менш, торгівля пролісками не припиняється. Бажання людей збагатитися не знає меж.

Закликаємо всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до державної операції "Первоцвіт 2012", проявити екологічну свідомість - не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи.