Культура, мистецтво
Вітаємо PDF Друк

 

  Вітаємо всіх односельчан з Вербною неділею. Хай Бог

благословляє вас на хороші справи. Мир, злагода,

взаєморозуміння і кохання хай панують у ваших сім'ях.

 
Відбулася виставка "Рокосівські майстрині" PDF Друк

«Жінка-берегиня музейної справи: історія і сучасність»

         18 березня з нагоди 73-ї річниці Карпатської України в сільському будинку культури відбулася виставка «Рокосівські майстрині». У даному заході взяли участь всі бажаючі, що займаються мистецтвом. На урочисту частину запрошено майстриню своєї справи, уродженку с.Рокосово – Ірину Петрівну Куцик, яка представила свої вишиванки та художні картини. Днями Ірині Петрівні виповнилося 83 роки, але не зважаючи на свій сивий вік, вона бадьора і сповнена творчої енергії.

        Чудовими прикрасами виставки стали роботи таких майстринь: Локотош Олени Василівни, Добоній Ганни Іванівни, Довжанин Марії Йосипівни, Когут Оксани Юріївни, Павлій Марії Степанівни, Когут Марії Михайлівни, Джуга Ганни Михайлівни, Куцик Ірини Петрівни, Роман Олесі Михайлівни та Довжанин Марії Іванівни.

         В роботах жінок-трудівниць переплелися історія і сучасність. Вишивані рушники та картини звабно зачаровували очі. Хочеться відмітити роботи Олени Локотош та Олесі Роман, які своїм сучасним стилем звернули на себе особливу увагу.

         Зі словами вдячності за клопітку працю, умілі руки та працьовитість сільський голова Павло Джуга вручив учасникам виставки подяки та привітав Ірину Петрівну Куцик з її 83-річчям. Прикрасив  урочисту частину і виступ фольклорного колективу «Рокосівські співаночки».

            Всі роботи представлено у нашій фотогалереї.

 
Умілі руки PDF Друк

Канва стала символом життя 82-річної Ірини Куцик

Канва стала символом життя 81-річної хустянки Ірини Куцик

Вважалось, якщо хата без вишитого рушника то ця родина не матиме продовження роду. З рушничком та хлібом з сіллю українська родина щиро зустрічала гостей.

З плином часу українська вишивка трохи втратила свою популярність. Хоча є люди, що крізь життя несуть в собі магічне тепло канви та щирих барв веселки, яка так мудро лягає на біле, щоб разом з людиною створити черговий шедевр народної вишивки. До таких майстринь належить 82 - річна Ірина Петрівна Куцик. Її умілі руки і щире серце – ось запорука прекрасних робіт, що найрізноманітніші за своєю технікою та орнаментом вишивання, адже виконанні неперевершено, ажурність та кольорова взаємопов'язаність сприймаються на диво легко.

Народилась Ірина Куцик у 1929 році в селі Рокосово, у звичайній селянській родині. Після школи здобула професію бухгалтера.

– Мама розказувала, що ще зі школи Ірина в сумочці носила голку, ниточки та полотно, на якому вишивала свої перші візерунки, але на жаль, тих дитячих робіт не збереглося, – розказує 70-літня сестра Ірини Петрівни Шимон Павлина, що молодша за свою старшу сестру на одинадцять років. – Коли я була ще зовсім юною, то добре пам'ятаю, як Ірина молодою дівчиною завжди при собі носила атрибутику для шиття. Невдовзі з-під її рук, наче з конвеєра, виходили серветка, рушничок, сорочка, панно чи ікона. – доповнила Павлина Петрівна.

Згодом Ірина Куцик почала експонувати свої роботи на міських та обласних оглядах. Пізніше, у 1956 році розпочались й республіканські та всесоюзні виставки народного декоративно-прикладного мистецтва, де вона показала багато віртуозних творів, що яскраво виражені народною орнаментикою та декоративною композицією. Роботи майстрині відвідали й міжнародні покази в Угорщині, Словаччині та Румунії. Безумовно, такі твори заслуговували на увагу цінителів справжньої вишивки, а відтак і не залишились без нагород. Десятки дипломів, грамот, золотих та срібних медалей були вручені не випадково, адже умілиця творить свої вишивки в сюжетно-тематичному стилі.

У 1979 році на звітній виставці був зібраний чималий доробок її робіт: близько двохсот. Усі вони неповторно виконані за жанрами та витонченою технікою вишивання. На виставці були присутні такі відомі її роботи, як портрети Т. Шевченка та І. Франка, декоративне панно "Моя Батьківщина" та багато інших цікавих робіт.

Філігранність художниці-вишивальниці було нагороджено та відзначено у 1985 році, коли їй було присвоєно почесне звання заслуженого майстра народної творчості України.

Чи не найбільше задоволення та втіху Ірина Петрівна отримувала та й зараз отримує від дітей, хоч і своїх власних не має, але дуже тісно пов'язана з чужими. Багато років вона очолювала гуртки юних вишивальниць, з якими на огляди об'їздила майже всю Україну, декілька разів були навіть закордоном.

Зараз тішиться старими фотографіями своїх вправних учениць, бо все життя прагнула навчити молодь прекрасному ремеслу, яким нагородив її Господь. В кожну роботу вкладала свою частиночку життя. Дітям не раз здавалося, що нитка та голка, які вона бере в майстерні руки, стають живими. А вона тільки повторює точну копію візерунку, який визрів у її душі. Спокійний характер та терплячість Ірини Петрівни завжди притягували до себе допитливих діток, які отримували від неї не тільки уроки шиття, а й любов до вишивки, яка має жити до тих пір, поки живе українська душа.

- Ірина має багато вишитих робіт, особливо рушників. Недавно у мене в музеї експонувалося більше тридцяти, на яких вишиті прислів'я, приказки, коломийки, мудрі слова та багато іншого. Двох однакових не має, кожний оздоблений оригінальним орнаментом та візерунком. А ще у мене є вісімнадцять рушників, які вона подарувала для музею. Ще кілька її робіт є в Хустській гімназії-інтернаті. Вона й зараз дуже багато вишиває, але старість дається взнаки, адже вісімдесят років ще треба вміти прожити. До речі, більше двадцяти з них вона прожила вдовою, але Бог дає їй сил та віку, щоб залишати за собою невмируще, – радісно показує свою колекцію рушників, власниця хати-музею Павлина Шимон, які вишиті сестриними руками.

Життя в усіх одне, але доля в кожного різна. Хтось каже, що то не доля, яку можна змінити. Можливо й так, але людське прагнення творити прекрасне майже завжди зуміло приборкувати непокірливу та полохливу богиню Мойру в слухняну та тендітну панну, що допомагала в потрібну мить. Людина, що жила наперекір усьому злому та творила добро зазвичай отримувала від Бога найвищу нагороду на землі: щасливе довголіття. Мабуть, тому її канва ще за життя стелиться до раю...

 
Рокосівські майстрині PDF Друк

    

 

З нагоди річниці Карпатської

України

 ЗАПРОШУЄМО   ВСІХ   БАЖАЮЧИХ

 18.03.2012 року в СБК

 відвідати виставку

«Рокосівські майстрині»,

виступ фольклорного колективу

«Рокосівські співаночки»

 

Початок о 16:00 годині за к.ч.

 
БЕРЕЖІМО ПРИРОДУ! PDF Друк
Не купуйте першоцвіти!
 

В період з 1 лютого по 31 травня 2012 року проводиться загальнодержавна операція "Первоцвіт-2012".

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території України та здійснюються рейдові заходи у місцях продажу рідкісними видами ранньовесняних червонокнижних видів рослин.

Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами - так званими первоцвітами. Практично усі наші первоцвіти охороняються або Червоною Книгою України або регіональними Червоними списками, а деякі вже знаходяться на межі повного знищення. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види пролісків, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Згідно законодавства України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України „Про рослинний світ „Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України", та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

Однак, попри всі заборони, торгівля первоцвітами давно набула як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Починаючи від збору квітів до роздрібної торгівлі працює добре налагоджений ланцюг.

Ця операція проводиться в Україні щороку, але, тим не менш, торгівля пролісками не припиняється. Бажання людей збагатитися не знає меж.

Закликаємо всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до державної операції "Первоцвіт 2012", проявити екологічну свідомість - не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи.

 
Святковий вечір, присвячений Дню жінок PDF Друк

    

      06 березня у сільському будинку культури с.Рокосово за підтримки обласного депутата Білецького Мирослава Золтановича відбувся святковий вечір з нагоди Міжнародного жіночого дня, присвячений нашим рідним, любим, шановним, прекрасним жінкам та дівчатам!

   На урочистий вечір були запрошені жінки різних професій та й ті, які нещодавно пішли на заслужений відпочинок.

    На святі пролунало дуже багато теплих слів та привітань. Були відмічені заслуги багатьох жінок, яким сільський голова Павло Іванович Джуга вручив подяки. У своєму вітанні він подякував всім за наполегливу працю протягом багатьох років та відданість своїй справі,  висловив сподівання, що в усіх тих, хто сьогодні зібрався, й у наступному році матимуть міцне здоров’я, таку ж квітучість і нев’янучу красу.

- Нехай поруч із вами будуть лише гідні люди, а серед них – чоловіки, з якими будуть нестрашні будь-які негоди! Бажаю, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!, - такими теплими словами привітав усіх жінок Мирослав Білецький.

Районний депутат Михайло Степанович Липчей приєднався до привітань та побажав всім жінкам любові,  добра і жіночого щастя.  

Після урочистої частини вечора на жінок чекали концертна програма та святковий стіл, і, безперечно, гарний настрій від зустрічі.

    Святкові привітання жінкам подарували співочий вокальний ансамбль, солісти Наталія Палчей, Альоша Поган та Мирослав Ракущинець.

 

 
8 Березня PDF Друк

Вкотре прийшло радісне свято - 8 Березня!

          Повертає тепло, повертає весна, й символічно, що найперше свято присвячене Вам і осяяне Вами, мов сонцем.

Любі жінки, дозвольте привітати Вас із цим чудовим днем та висловити слова глибокої вдячності, адже на Вашій мудрості, силі та терпінні тримається світ. У буднях сьогодення ми часто не помічаємо, скільки прекрасних, розумних, добросовісних, самовідданих жінок працює серед нас.

Здавна повелося, що жінка в сім - берегиня. Незважаючи на жодні перипетії життя, жінки народжують дітей і кохають чоловіків, шукають суджених, завмираючи у передчутті щастя... Дбають про тепло і світло, добробут і красу в своїй оселі. І як добре, що у Вас є світле весняне і бажане свято - свято надії, краси та мрій. Нехай цей весняний день завжди дарує Вам тепло сонячних променів та ніжність перших весняних квітів.

Бажаю Вам, дорогі наші мами і сестри, дружини, бабусі, онучки і доні, міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, добра й упевненості у своїх силах, розуміння, кохання та вірності Ваших близьких.

З повагою

СІЛЬСЬКИЙ  ГОЛОВА                       П. ДЖУГА

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 2