Новини
Вітаємо PDF Друк

 

  Вітаємо всіх односельчан з Вербною неділею. Хай Бог

благословляє вас на хороші справи. Мир, злагода,

взаєморозуміння і кохання хай панують у ваших сім'ях.

 
ОГОЛОШЕННЯ PDF Друк

ДО  УВАГИ  МЕШКАНЦІВ СЕЛА!

 

У понеділок 09.04.2012 року

 

з 9:00 до 12:00 за к.ч. буде

 

проводитися

 

прийом громадян з участю

 

обласного депутата Білецького М.З.

 

та районного депутата Липчея М.С.

 
Вуличне освітлення PDF Друк

Вечорами на вулицях Рокосова стало світліше (+ФОТО)

foto

У селі Рокосово 01.01.2012 року відбувся урочистий запуск змонтованої в рекордно короткий термін мережі

вуличного освітлення. Протяжність освітленої вулиці біля 5 км. Зокрема, встановлено 40 нових світильників

та реконструйовано старих протяжністю 2 км. Крім того, змонтовано пять обліків, що уможливило

встановлення двохсторонніх лічильників. Всі роботи виконані ПП "Вектор-Центр".

Ліцензіят зазначив, що  встановлені лампочки енергозберігаючі, тоді як попередні "з'їдали" з бюджету

сільської ради чималу суму. Треба зазначити, що реалізація такого коштовного проекту стала можливою

завдяки відомому меценату та депутату Закарпатської обласної ради Степану Деркачу, який одразу ж

відгукнувся на прохання сільського голови допомогти Рокосову з освітленням.

Голова села Павло Джуга передав через помічників обласного депутата щирі слова вдячності.

А жителі, які були присутні на урочистостях,

дякуючи С.Деркачу за вагомий внесок у розвиток їх села, наголосили, що підтримку з боку депутата

і благодійника відчувають не вперше.

 
ВІДБУЛИСЯ СІЛЬСЬКІ ЗБОРИ PDF Друк

У неділю, 1 квітня о 16:00 в сільському будинку культури відбулися

сільські збори, на які з’явилося більше 150 мешканців села.

На порядку денному було обговорено чотири питання:

1. Обговорення генплану забудови села Рокосово та Вертеп.

2. Обговорення проблемних питань електрифікації та газифікації села.

3. Благоустрій села Рокосово та села Вертеп.

4. Різне.

Запрошені представники із Хустського РЕМ та Хустської філії ПАТ

«Закарпатгаз» на збори не з’явилися.

Також на дане зібрання запрошено обласних депутатів Деркача С.Т.

та Білецького М.З., із Хустської РДА присутніми були Попович М.М.

та Любка В.В.

Під час зборів порушувалися актуальні питання населеного пункту,

зокрема проблеми забудови, розмежування земель, благоустрій села,

вуличне освітлення, водогін, каналізування та інше.

Виступали: сільський голова – Павло Джуга, керуючий справами

виконкому – Лалакулич В.Л., заступник голови Хустської РДА –

Попович М.М., обласний депутат – Білецький М.З.

Підсумувавши збори, сільський голова вручив подяки обласним

депутатам за вагомий внесок у розвиток інфраструктури та

покращення благоустрою села Рокосово.

Збори пройшли конструктивно в позитивному руслі.

 
Місячник санітарної очистки PDF Друк

На території Рокосівської сільської ради триває місячник

санітарної очистки довкілля. Сьогодні, у п’ятницю

30.03.2012 року, на виконання рішення виконавчого

комітету проведено санітарний день. Працівниками

сільської ради, амбулаторії, відділення ощадного банку та

іншими бюджетними установами комунальної власності

впорядковано прилеглу територію до адмінбудинку

сільської ради, школи, дитячого садка, сільського

будинку культури; розчищено  близько 1 км

прибережної смуги потічка «Сільський» та побілено

бордюри і тротуари.

 

 
Обережно з вогнем! PDF Друк

        

     У зв'язку з високою пожежною небезпекою, яка спостерігається нині на території Рокосівської сільської ради, категорично забороняється спалювання сухої рослинності та сміття на присадибних ділянках, розведення вогнищ у лісах, лісосмугах фізичними та юридичними особами усіх форм власності.

Наближаються свята. Як водиться в святкові дні, якщо дозволяє погода, мешканці нашого села прагнуть організувати для себе, своїх близьких невеликий пікнік, з виїздом на природу - в ліс.

Забуваючи, що в лісах розведення вогнищ категорично заборонено, хвоя горить практично вмить, хвойна підстилка в лісі при попаданні на неї джерела вогню може зберігати осередок пожежі тижнями і розгоратися за певних кліматичних умов, перетворюючись на стихійне лихо, спалюючи гектари лісу. Практично у всіх випадках причиною пожеж і загорянь в лісах послужило необережне поводження громадян з вогнем. 

Ліс - це народне надбання! Не живіть одним днем, думайте про те, що в лісові масиви села ще виїжджатимуть ваші діти та онуки.

До порушників будуть застосовуватися заходи адміністративного впливу - штрафи.

 
ДЕКЛАРУЄМО ДОХОДИ PDF Друк

До 1 квітня 2012 року депутати місцевих рад повинні заповнити декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік

До уваги депутатів!

        Відповідно до ст. 12 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування та депутати  місцевих  рад зобов’язані  щорічно  до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

       Депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді, повинні подавати  декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.

       Якщо депутати є самозайняті особи (фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які не мають основного місця роботи, або особи, які не працюють), то вони також повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або їх виконавчих комітетів.

        Враховуючи вищенаведене, просимо  до 1 квітня 2012 року подати  декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, відповідно до вищенаведених роз’яснень.

   Звертаємо увагу на те, що згідно ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170- 425 грн.).      

 
Відбулася виставка "Рокосівські майстрині" PDF Друк

«Жінка-берегиня музейної справи: історія і сучасність»

         18 березня з нагоди 73-ї річниці Карпатської України в сільському будинку культури відбулася виставка «Рокосівські майстрині». У даному заході взяли участь всі бажаючі, що займаються мистецтвом. На урочисту частину запрошено майстриню своєї справи, уродженку с.Рокосово – Ірину Петрівну Куцик, яка представила свої вишиванки та художні картини. Днями Ірині Петрівні виповнилося 83 роки, але не зважаючи на свій сивий вік, вона бадьора і сповнена творчої енергії.

        Чудовими прикрасами виставки стали роботи таких майстринь: Локотош Олени Василівни, Добоній Ганни Іванівни, Довжанин Марії Йосипівни, Когут Оксани Юріївни, Павлій Марії Степанівни, Когут Марії Михайлівни, Джуга Ганни Михайлівни, Куцик Ірини Петрівни, Роман Олесі Михайлівни та Довжанин Марії Іванівни.

         В роботах жінок-трудівниць переплелися історія і сучасність. Вишивані рушники та картини звабно зачаровували очі. Хочеться відмітити роботи Олени Локотош та Олесі Роман, які своїм сучасним стилем звернули на себе особливу увагу.

         Зі словами вдячності за клопітку працю, умілі руки та працьовитість сільський голова Павло Джуга вручив учасникам виставки подяки та привітав Ірину Петрівну Куцик з її 83-річчям. Прикрасив  урочисту частину і виступ фольклорного колективу «Рокосівські співаночки».

            Всі роботи представлено у нашій фотогалереї.

 
Умілі руки PDF Друк

Канва стала символом життя 82-річної Ірини Куцик

Канва стала символом життя 81-річної хустянки Ірини Куцик

Вважалось, якщо хата без вишитого рушника то ця родина не матиме продовження роду. З рушничком та хлібом з сіллю українська родина щиро зустрічала гостей.

З плином часу українська вишивка трохи втратила свою популярність. Хоча є люди, що крізь життя несуть в собі магічне тепло канви та щирих барв веселки, яка так мудро лягає на біле, щоб разом з людиною створити черговий шедевр народної вишивки. До таких майстринь належить 82 - річна Ірина Петрівна Куцик. Її умілі руки і щире серце – ось запорука прекрасних робіт, що найрізноманітніші за своєю технікою та орнаментом вишивання, адже виконанні неперевершено, ажурність та кольорова взаємопов'язаність сприймаються на диво легко.

Народилась Ірина Куцик у 1929 році в селі Рокосово, у звичайній селянській родині. Після школи здобула професію бухгалтера.

– Мама розказувала, що ще зі школи Ірина в сумочці носила голку, ниточки та полотно, на якому вишивала свої перші візерунки, але на жаль, тих дитячих робіт не збереглося, – розказує 70-літня сестра Ірини Петрівни Шимон Павлина, що молодша за свою старшу сестру на одинадцять років. – Коли я була ще зовсім юною, то добре пам'ятаю, як Ірина молодою дівчиною завжди при собі носила атрибутику для шиття. Невдовзі з-під її рук, наче з конвеєра, виходили серветка, рушничок, сорочка, панно чи ікона. – доповнила Павлина Петрівна.

Згодом Ірина Куцик почала експонувати свої роботи на міських та обласних оглядах. Пізніше, у 1956 році розпочались й республіканські та всесоюзні виставки народного декоративно-прикладного мистецтва, де вона показала багато віртуозних творів, що яскраво виражені народною орнаментикою та декоративною композицією. Роботи майстрині відвідали й міжнародні покази в Угорщині, Словаччині та Румунії. Безумовно, такі твори заслуговували на увагу цінителів справжньої вишивки, а відтак і не залишились без нагород. Десятки дипломів, грамот, золотих та срібних медалей були вручені не випадково, адже умілиця творить свої вишивки в сюжетно-тематичному стилі.

У 1979 році на звітній виставці був зібраний чималий доробок її робіт: близько двохсот. Усі вони неповторно виконані за жанрами та витонченою технікою вишивання. На виставці були присутні такі відомі її роботи, як портрети Т. Шевченка та І. Франка, декоративне панно "Моя Батьківщина" та багато інших цікавих робіт.

Філігранність художниці-вишивальниці було нагороджено та відзначено у 1985 році, коли їй було присвоєно почесне звання заслуженого майстра народної творчості України.

Чи не найбільше задоволення та втіху Ірина Петрівна отримувала та й зараз отримує від дітей, хоч і своїх власних не має, але дуже тісно пов'язана з чужими. Багато років вона очолювала гуртки юних вишивальниць, з якими на огляди об'їздила майже всю Україну, декілька разів були навіть закордоном.

Зараз тішиться старими фотографіями своїх вправних учениць, бо все життя прагнула навчити молодь прекрасному ремеслу, яким нагородив її Господь. В кожну роботу вкладала свою частиночку життя. Дітям не раз здавалося, що нитка та голка, які вона бере в майстерні руки, стають живими. А вона тільки повторює точну копію візерунку, який визрів у її душі. Спокійний характер та терплячість Ірини Петрівни завжди притягували до себе допитливих діток, які отримували від неї не тільки уроки шиття, а й любов до вишивки, яка має жити до тих пір, поки живе українська душа.

- Ірина має багато вишитих робіт, особливо рушників. Недавно у мене в музеї експонувалося більше тридцяти, на яких вишиті прислів'я, приказки, коломийки, мудрі слова та багато іншого. Двох однакових не має, кожний оздоблений оригінальним орнаментом та візерунком. А ще у мене є вісімнадцять рушників, які вона подарувала для музею. Ще кілька її робіт є в Хустській гімназії-інтернаті. Вона й зараз дуже багато вишиває, але старість дається взнаки, адже вісімдесят років ще треба вміти прожити. До речі, більше двадцяти з них вона прожила вдовою, але Бог дає їй сил та віку, щоб залишати за собою невмируще, – радісно показує свою колекцію рушників, власниця хати-музею Павлина Шимон, які вишиті сестриними руками.

Життя в усіх одне, але доля в кожного різна. Хтось каже, що то не доля, яку можна змінити. Можливо й так, але людське прагнення творити прекрасне майже завжди зуміло приборкувати непокірливу та полохливу богиню Мойру в слухняну та тендітну панну, що допомагала в потрібну мить. Людина, що жила наперекір усьому злому та творила добро зазвичай отримувала від Бога найвищу нагороду на землі: щасливе довголіття. Мабуть, тому її канва ще за життя стелиться до раю...

 
Рокосівські майстрині PDF Друк

    

 

З нагоди річниці Карпатської

України

 ЗАПРОШУЄМО   ВСІХ   БАЖАЮЧИХ

 18.03.2012 року в СБК

 відвідати виставку

«Рокосівські майстрині»,

виступ фольклорного колективу

«Рокосівські співаночки»

 

Початок о 16:00 годині за к.ч.

 
БЕРЕЖІМО ПРИРОДУ! PDF Друк
Не купуйте першоцвіти!
 

В період з 1 лютого по 31 травня 2012 року проводиться загальнодержавна операція "Первоцвіт-2012".

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території України та здійснюються рейдові заходи у місцях продажу рідкісними видами ранньовесняних червонокнижних видів рослин.

Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами - так званими первоцвітами. Практично усі наші первоцвіти охороняються або Червоною Книгою України або регіональними Червоними списками, а деякі вже знаходяться на межі повного знищення. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види пролісків, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Згідно законодавства України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України „Про рослинний світ „Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України", та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

Однак, попри всі заборони, торгівля первоцвітами давно набула як всеукраїнського так і міжнародного масштабу. Починаючи від збору квітів до роздрібної торгівлі працює добре налагоджений ланцюг.

Ця операція проводиться в Україні щороку, але, тим не менш, торгівля пролісками не припиняється. Бажання людей збагатитися не знає меж.

Закликаємо всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до державної операції "Первоцвіт 2012", проявити екологічну свідомість - не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи.

 
Святковий вечір, присвячений Дню жінок PDF Друк

    

      06 березня у сільському будинку культури с.Рокосово за підтримки обласного депутата Білецького Мирослава Золтановича відбувся святковий вечір з нагоди Міжнародного жіночого дня, присвячений нашим рідним, любим, шановним, прекрасним жінкам та дівчатам!

   На урочистий вечір були запрошені жінки різних професій та й ті, які нещодавно пішли на заслужений відпочинок.

    На святі пролунало дуже багато теплих слів та привітань. Були відмічені заслуги багатьох жінок, яким сільський голова Павло Іванович Джуга вручив подяки. У своєму вітанні він подякував всім за наполегливу працю протягом багатьох років та відданість своїй справі,  висловив сподівання, що в усіх тих, хто сьогодні зібрався, й у наступному році матимуть міцне здоров’я, таку ж квітучість і нев’янучу красу.

- Нехай поруч із вами будуть лише гідні люди, а серед них – чоловіки, з якими будуть нестрашні будь-які негоди! Бажаю, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!, - такими теплими словами привітав усіх жінок Мирослав Білецький.

Районний депутат Михайло Степанович Липчей приєднався до привітань та побажав всім жінкам любові,  добра і жіночого щастя.  

Після урочистої частини вечора на жінок чекали концертна програма та святковий стіл, і, безперечно, гарний настрій від зустрічі.

    Святкові привітання жінкам подарували співочий вокальний ансамбль, солісти Наталія Палчей, Альоша Поган та Мирослав Ракущинець.

 

 
8 Березня PDF Друк

Вкотре прийшло радісне свято - 8 Березня!

          Повертає тепло, повертає весна, й символічно, що найперше свято присвячене Вам і осяяне Вами, мов сонцем.

Любі жінки, дозвольте привітати Вас із цим чудовим днем та висловити слова глибокої вдячності, адже на Вашій мудрості, силі та терпінні тримається світ. У буднях сьогодення ми часто не помічаємо, скільки прекрасних, розумних, добросовісних, самовідданих жінок працює серед нас.

Здавна повелося, що жінка в сім - берегиня. Незважаючи на жодні перипетії життя, жінки народжують дітей і кохають чоловіків, шукають суджених, завмираючи у передчутті щастя... Дбають про тепло і світло, добробут і красу в своїй оселі. І як добре, що у Вас є світле весняне і бажане свято - свято надії, краси та мрій. Нехай цей весняний день завжди дарує Вам тепло сонячних променів та ніжність перших весняних квітів.

Бажаю Вам, дорогі наші мами і сестри, дружини, бабусі, онучки і доні, міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, добра й упевненості у своїх силах, розуміння, кохання та вірності Ваших близьких.

З повагою

СІЛЬСЬКИЙ  ГОЛОВА                       П. ДЖУГА

 
Про роботу у святкові та вихідні дні PDF Друк

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я  №11/0

від 22.02.2012  року                                                 с. Рокосово

 Про роботу у святкові та вихідні дні  у 2012 році

       Враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 року за №1210-р «Про перенесення робочих днів у 2012 році»,

1. Перенести в порядку і на умовах, установлених законодавством, робочі дні з:

п’ятниці 9 березня – на суботу 3 березня;

понеділка 30 квітня – на суботу 28 квітня;

п’ятниці 29 червня – на суботу 7 липня.

 2. Дане розпорядження довести до відома всіх керівників установ та організацій, підпорядкованих Рокосівській сільській раді.

                3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на секретаря ради.

       

               СІЛЬСЬКИЙ   ГОЛОВА                                                             П.  ДЖУГА

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 8